Ako sa mám stravovať, keď mám cukrovku?

Zodpovedané
7. apr 2021

Dobrý deň,

mám 28 rokov, 167 cm a vážim 72 kg. V 25. rokoch mi zistili cukrovku 2 typu. Beriem ráno Diaprel 60 mg, na obed Gluckophage 850 mg a večer zase Diaprel. Cukor mi dosť skáče. Snažím sa obmedzovať biele pečivo a cukor.

Čo môžem a čo nemôžem jesť?

Chcela by som aj schudnúť na 65 kg.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vzhľadom na to, že moja odpoved vyžaduje individuálny prístup budem rada ak mi napíšete mail a dohodneme sa na konzultácií.

Neviem takto všeobecne odpovedať kedže nepoznám anamnézu, vaše stravovanie, životosprávu a podrobný stav.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/