Aký je Váš odborný názor na môj výsledok testu SIBO?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

absolvovala som test SIBO, ktorý mi napriek veľkým problémom vyšiel negatívny. Po vypití tekutiny som do 15 minút dostala hnačky. Bolo ich viac než dosť, spolu do večera 9x. Okrem toho ma veľmi nafukovalo a v bruchu sa všetko hlasno prelievalo a škŕkalo. Táto nepohoda trvala až do neskorého večera.

Ako laik si myslím, že práve takáto búrlivá reakcia by mala značiť, že niečo nie je v poriadku.

Aký je Váš odobrný názor?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

reakcia naozaj naznačuje, že sa jedná o syndróm SIBO. Je dôležité, aby sa pri vyšetrení merali nielen hodnoty vodíka ale aj metánu.

Merali Vám obidve hodnoty?

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/