Akým výrobkom nahradíme mlieko pri histamínovej intolerancii?

Zodpovedané
24. feb 2019

Dobrý deň,

môjmu synovi bola diagnostikovaná histamínová intolerancia. Podľa pokynov alergologičky skúšame potraviny, ktoré mu škodia. Tie máme následne vylúčiť z jedálnička.

Synovi najviac škodí mlieko a mliečne výrobky. Syn mlieko ľúbi a stále si ho pýta. Ešte kojím mladšiu dcéru. Môžem mu dať moje mlieko?

Čim ich nahradiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vhodné náhrady mlieka pri histamínovej intolerancii sú rastlinné nápoje z tolerovaných surovín.

Nepoznám vek dieťaťa, tak neviem odporučiť konkrétny druh. Pre malé deti je však vhodné ryžové mlieko z domácej výroby. Kupované rastlinné mlieka obsahujú často cukor alebo iné prídavné látky.
Ak by ste chceli syna kojiť, mali by ste doržiavať zásady bezhistamínovej diéty. Určite tento postup konzultujte so svojim lekárom.

Ohľadom výživy a stravy syna Vám rada poradím osobne prostredníctvom konzultácie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/