Budú u mesačného bábätka potrebné testy a odbery na potvrdenie alergie na bielkovinu kravského mlieka?

Zodpovedané
6. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému. Dcérku nedojčím. Mala zelenú stolicu a vyskúšali sme už rôzne mlieka na odporúčanie doktorky - Sunar Premium, Beba sensitive, Kendamil organic. Ani jedno jej nerobilo dobré.

Doktorka jej predpísala Nutrilon allergy care 1, po ňom sa jej stolica upravila.

Budú potrebné nejaké testy, odbery na potvrdenie (vyvrátenie) alergie na bielkovinu kravského mlieka?

Doktorka povedala, že to mlieko je len prechodné.

Ako dlho ho môže piť?

Pije ho týždeň.

Čo bude nasledovať, ak sa potvrdí alergia?

Nikto z rodiny alergický nie je.

Ďakujem

Dobrý deň,

alergia sa dedí po rodičoch bez ohľadu na to o akú alergiu ide (napr aj alergia na peľ sa môže u dieťata prejaviť ako alergia na potraviny).

Ak však nie je nikto alergický môže ísť aj o vrodenú intoleranciu na laktózu, alebo nedostatočne vyvinutý tráviaci trakt a reaguje na kazeín alebo srvátku. Bohužiaľ je ťažké otestovať takto malé dieťa, pretože sa vyvíja a všetko je premenlivé.

Nemáte zatiaľ moc na výber. Ak je náhrada dojčenského mlieka Nutrilo allergy care 1 bez symptómov, podávajte to.

Celým procesom Vás musí viesť pediater.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/