Denné nadúvanie pri intolerancii na laktózu. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
16. sep 2021

Dobrý deň,

pred rokmi som mala helikobaktera, ktorý bol preliečený. Opätovne ma ku gastroenterológovi doviedol fakt, že po prvom tehotenstve som 2x potratila a chcela som zistiť príčinu a hľadala som ju okrem iných aj na gastro. Ale tam príčina nebola, príčinou potratov bola nakoniec zistená trombofília.

Gastroenterologička mi pri gastroskopii a kolonoskopii určila len intoleranciu na laktózu. Vraj všetko bolo v poriadku a na zápchu mám jesť viac vlákniny. Na gastro som išla aj s tým, že od prvého pôrodu mám problémy so zápchou (stolica 1-2x týždenne) a s denným nafukovaním.
Nakoľko po dvoch rokoch s bezlaktózovými výrobkami a mliekom v rámci stravy, problémy neprestali. Povedala by som, že sa ešte zhoršili.
Zápcha pretrváva a mám pocit, že čokoľvek zjem, všetko ma nafúkne a často už predpoludním vyzerám ako v 6 mesiaci. Taktiež často mám pocit tvrdého brucha. Žalúdok ma nezvykne bolievať. Dokonca si kupujem červenú šošovicu, vraj táto strukovina nenafukuje.

Nie je deň bez nafúknutého brucha a väčšinou aj boľavého. Vynechala som laktózu, sýtené nápoje, strukoviny, kapustu. A je to ešte horšie.

Čo mi odporúčate?

Ako sa mám stravovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite Vám odporúčam absolvovať test na intolerancie a SIBO test.

Je možné, že celá anamnéza vrátane gravidity a psychosomatických vplyvov spôsobila silnú disbiózu.

Netrápte sa a absolvujte navrhnuté vyšetrenia. Potom sa vieme dohodnúť ako Ďalej. Je to dlhá cesta, ale ak máte diagnózy, tak je jednoduché dosiahnuť stabilizáciu.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/