Ide o alergiu na rajčiny?

Zodpovedané
14. dec 2021

Dobrý deň,

mám dcérku, ktorá má 1 rok a 7 mesiacov. Má veľmi rada rajčiny. Po spapaní rajčín nemá žiadne zjavné problémy, no všimla som si "kontaktný" problém. Tam, kde sa malej rajčina dotkne kože, tam ostane výrazný červený fľak, ktorý zmizne po cca 2 - 3 hodinách.

Znamená takáto reakcia niečo?

Môžem jej dávať rajčiny aj naďalej, alebo môže ísť o nejaký problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o prejav imunitného systému a je možné, že sa jedná o alergiu. Rajčiny by som vysadila kým nebude sezóna.

Červené dužinaté druhy zeleniny a ovocia potrebujú dostatočné slnko a teplo pre dozrievanie. V nevhodných podmienkach dozrievajú dlho a zvyšuje sa tým obsah histamínu. Imunita môže na takýto typ ovocia začať reagovať prehnane.

Ak sa aj počas leta objaví kontaktná alergia, objednate sa na testy k imunoalergológovi.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/