Má moja 8-mesačná dcérka intoleranciu laktózy?

Zodpovedané
28. máj 2023

Dobrý deň,

moja dcéra má 8 mesiacov a od narodenia problém s častým grckaním. Naša doktorka to vždy uzavrela s tým, že do pol roka je to normálne a pokiaľ mala priberá, tak je to ok. Vraj to pominie, keď začneme s príkrmami. Cez deň je už na príkrmoch, umelé mlieko má už iba večer a na noc.

Grckanie však nezmyslo ani po tých 6. mesiacoch a ani po zavedení príkrmov. Grckala už aj vodu, keď vypila viac. Bežné sme jej dávali detské mliečne kaše, tiež sme skúšali aj biely jogurt. Po konzumácii mliečnych kaši a jogurtu bolo zvracanie oveľa častejšie a zapáchalo. Skúsila som teda vynechať všetko mliečne okrem UM. Zvracanie sa zminimalizovalo. Okrem grckania nemala iné problémy, žiadne bolesti bruška.

Môže mať intoleranciu laktózy?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite sa pýtajte na detské gastro. Stav v tomto veku a aj výsledok z eliminačnej diéty by som pokladala za releventný dôvod na náštevu takéhoto špecialistu.

Mal by sa odsledovať reflux a následne aj iné. To už necháme na ošetrujúceho lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/