Má moje dieťa podľa výsledkov z krvi celiakiu?

Zodpovedané
5. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výsledkov z krvi.

Má moje dieťa celiakiu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

celiakia sa zisťuje v prvom štádiu z prítomnosti protilátok v krvi. Hodnoty, ktoré máte vo výsledkoch naznačujú neznášanlivosť lepku.

Celiakia je závažné autoimunitné ochorenie s množstvom symptómov a genetickým pozadím. Preto je potrebné vyšetrenie fibroskopiu, kedy sa odoberie vzorka čreva a posiela sa na histologické vyhodnotenie. Počas fibroskopie lekár zisťuje opticky stav tráviaceho traktu, kedy sleduje znaky špecifické pre celiakiu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/