Mám podľa týchto výsledkov intoleranciu na BKM?

Zodpovedané
22. jún 2021

Dobrý deň,

pri listovaní mojej zdravotnej karty som natrafila na tieto výsledky z roku 2015. Nikto ich so mnou doteraz neriešil a nepreberal.

Ide o intoleranciu na mlieko?

V mladosti som mávala častejšie hnačky. Teraz tento problém nejako nepretrváva, skôr mávam iba neustále akné na chrbte.

Keďže sú protilátky proti laktóze hraničné, tak ako mám chápať intoleranciu na mlieko?

Musím vysadiť kompletne všetky mliečne produkty?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, vo výsledkoch máte jasnú intoleranciu na mlieko. Protilátky IgG poukazujú na to, že problém je dlhodobý. Pri takýchto hodnotách ako je 100 je určite dôležité zamyslieť sa prečo tento problém máte.

Pri intolerancii na mlieko je často aj laktózová intolerancia, alebo alergia na MBK. Tiež zápalové alebo funkčné ochorenia tráviaceho traktu. Intolerancie bielkovín poukazujú na disbiózu.

Diéte by okrem vysadenia mlieka mala byť aj protizápalová aspoň po dobu 3 mesiacov. Bez mliečneho je to zatiaľ natrvalo.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/