Mohla som sa vyhádzať z jedla, aj keď som nikdy nebola alergická?

Zodpovedané
10. feb 2023

Dobrý deň,

vysypali sa mi vyrážky po celom tele. Sú drobné a svrbia. Zjedla som sleďové filety v paradajkovej omáčke. Nikdy som s tým problém nemala, na nič nie som alergická. Tentoraz sa ale asi hodinu po ich zjedení objavili spomínané vyrážky. Užívam Dithiaden a aplikujem si Fenistil krém. Až po asi 4. dni sa to zlepšuje, ale stále to svrbí.

Môže to byť z jedla?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa vám niečo takéto stane, tak je na mieste riešiť to s vaším ošetrujúcim lekárom.
Jedlo, ktoré udávate je vysokohistamínové, takže reakcia vo forme alergie môže vzniknúť aj pri negatívnej anamnéze alergií.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/