Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mohlo očkovanie spôsobiť atopický ekzém?

Zodpovedané
18. feb 2019

Dobrý deň,

môjmu 11 mesačnému synovi sa prvýkrát objavil atopický ekzém po druhom očkovaní. Miesto po injekcii mal asi mesiac zdúrené. Ekzém mal najmä na čele uškách, za uškami, na temene. Na tele máličko.

Syn je čiastočne kojený a dokrmovaný. Nezavádzala som žiadne nové potraviny v obdobi očkovania. Teraz má ekzém preliečený.. Občas sa objaví nejaký fliačik. Je takmer všetko. Aj mliečne vyrobky, biele jogurty, maslo, zeleninu ovocie (okrem exotického). Čokoládu a ani sladkosti neje.

Mohlo očkovanie spôsobiť atopický ekzém?

Čomu sa máme v období druhého očkovania vyhnúť?

Ďakujem

Dobrý deň,

atopický ekzém je často prejavom nerovnováhy mikroflóry čreva a kože. Mikroflóru dieťa získava pri narodení od matky a aj počas kojenia. Preto je dôležitý aj stav mikroflóry matky.

Zamerajte sa na používanie zdravej kozmetiky https://www.biosalus.sk/pre-deticky-a-mamicky/p...
a na doplnenie probiotík.

Aktuálny stav dieťaťa a ďaľšie očkovania konzultujte s pediatrom, ktorý by mal zvážiť aj daľší postup a očkovací kalendár.


Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/