Môže byť ekzém spôsobený zvýšenými pečeňovými testami?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Môžem mať z užívania Euthyroxu ekzém na prstoch?

Môže byť ekzém spôsobený zvýšenými pečeňovými testami?

AST vyše 3, alkohol nepijem, lieky okrem Euthyroxu neužívam. Antikoncepcia bola vysadená pred 3 mesiacmi.

Ďakujem

Dobrý deň,

ekzém je komplexný problém, ktorý odráža stav črevného biómu.

Ekzém a aj zvýšené pečeňové testy sú skôr symptómom príčiny, ktorú by sme mali odhaliť.
Ekzém na rukách veľmi často súvisí so psychosomatikou a laktózovou/mliečnou intoleranciou.

Určite je na mieste riešiť to s imuno-alergolģom alebo gastroenterológom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/