Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže intolerancia spôsobovať problémy i napriek diéte a Daosinu?

Zodpovedané
2. sep 2019

Dobrý deň,

pred pár mesiacmi mi lekár povedal, že mám histamínovú intoleranciu. Postupom času som vyradila potraviny, ktoré mi spôsobovali ťažkosti. Chodím pravidelne aj na gastro a tam nezistili nič konkrétne napriek rôznym vyšetreniam. Akurát, že tenké črevo je na niektorom mieste trochu zúžené ale to vraj nič nevysvetľuje.

Stále mám hnačky a časté bolesti brucha, nech už zjem čokoľvek. Samozrejme aj s Daosinom. Niekedy aj pocity na odpadnutie, čo sa už aj stalo a odvtedy sa neviem z toho ani trošku dostať. Buď mám hnačky alebo niekoľko dní neviem ísť na toaletu. Po pravde už som z toho zúfalá. Nemôcť poriadne nikam ísť, chytia ma kŕče hocikedy a rýchlo hľadať WC.

Rada by som aj pribrala na váhe ale všetko, čo aj zjem, cezo mňa len prejde. Lekár mi dal enzýmy na trávenie, ktoré beriem s jedlom a niečo na kŕče (Nospa, ale ani to dosť často nezaberie). Naposledy keď som mala také horšie obdobie, musela som isť na injekciu proti kŕčom, lebo to také prelievanie a nepríjemný pocit v bruchu nie a nie prejsť.

Môže intolerancia spôsobovať takéto problémy aj napriek diéte a Daosinu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
keďže neviem presne aké vyšetrenia Ste absolvovali ani akú diétu dodržiavate, ťažko sa vyjadriť k veci 🙂 Každopádne intolerancie sú veľmi špecifický problém súvisiaci s disbiózou čreva a rôznymi funkčnými alebo zápalovými ochoreniami. Je potrebné vylúčit iné intolerancie, alebo alergie na potraviny. Problémom môžu byť aj pridružené syndrómy ako je syndróm dráždivého črevo, alebo SIBO.
Taktiež ak je diéta nesprávne nastavená, tak môže spôsobovať ťažkosti. Často sa stretávam s tým, že eliminačná diéta nastavená na sacharidoch (ryža a iné obilniny) spôsobuje vážne ťažkosti. Preto je vždy vhodné vyhľadať odborníka, ktorý Vám poradí a usmerní. Nájsť správnu cestu trvá dlhšie, ale základom je práca s individualitou a komplexný prístup. Každý sme iný a tak k tomu treba aj pristupovať.


Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/