Užívali ste v tehotenstve Daosin pri histamínovej intolerancií?

soleilnati
9. jan 2013

Som v 6 mesiaci a mam histaminovu intoleranciu, mate niekto skusenost s liekom daosin pocas tehotenstva a uzivaju to aj deti? lebo mam podozrenie podla priznakov, ze aj deti to maju.

katy1979
9. jan 2013

Uzivaju to aj deti ale skor treba zmenit stravu. Ale vyskusaj uvidis ci sa zlepsi. Ak mas podozrenie vyhladaj lekara nech vam porobia testy

bastilly
13. jan 2013

JJ ja to uzivam , som v 9 .mes...a v pohode , je to len enzym....

anima9
29. jan 2013

Pocas tehotenstva nie je potrebne uzivat Daosin nakolko pocas tehotenstva sa v organizme vytvara podstatne viac DAO ako mimo tehotenstva. Organizmus tak inteligentne chrani plod pred ucinkami histaminu, aby sa plod neposkodil alebo aby zena nepotratila. Ja som bola 2x tehotna a vtedy som mohla jest vsetko a citila som sa vyborne. Bohuzial je to len docasny stav a po narodeni dietatka sa to opat vratilo.

nastis
7. jan 2014

Pozor, pozor, ak si správne prečítaš leták, tak Daosin treba užívať hlavne v prvom trimestri, kedy sa dieťatko ešte nevie brániť dostatočným množstvom Diaminooxidázy, aby sa bránil sťahom maternice a tým neželanému potratu. Preto ak trpíš HIT, treba bezpodmienečne v prvom trimesti užívať Daosin a držať prísnu diétu.
Inak nadbytočný histamín považuje plod za votrelca a zburcuje imunitu a začne proti bábatku bojovať.
Držím palce, nech ste zdravý a spokojný. Ja som to zvládla 3* 🙂

danka824
27. jan 2014

Musim upozornit na vlastnu skusenost, vsade pisu ze v tehotenstve sa HIT zlepsi, zacala som jest teda aspon o trosku pestrejsie pecivo, mlieko.... , samozrejme aby babatku nic nechybalo, ale mala som stahy, pripisovala som to zvacsujucej sa maternici... a zacala som zvracat, samozrejme tehotenske nevolnosti... ale to ma len babatko upozornovalao ze naspat k dietke... a preslo vsetko, zvracanie uz len prilezitostne... Daosin som si dala len sem tam, lebo nikto z lekarov mi nevedel na isto povedat ci mozem alebo nie :( Snzim sa jest pestro ale nizkohistaminovo, som v piatom mesiaci tak hadam, ze vsetko bude dobre az do stastneho konca 🙂

suellie
8. jún 2014

Ach, dievčatá, ja sa bojím, lebo by sme už chceli otehotnieť, či to pôjde bezproblémovo a či psychicky vydržím diétu :( modlím sa silno, aby sa nám podarilo počať a hlavne donosiť bábätko v zdraví 🙂

misenaf
17. sep 2014

@danka824
@suellie Ahojte. Aj ja mam HIT . Vobec som nebrala do uvahy suvislosť s babatkom. Ideme na 2 ivf. Tak dufam že to vyjde. Co nove ste sa dozvedeli v suvislosti s tehotenstvom a vedia lekari o tom alebo na vas pozeraju s otvorenými ústami?

danka824
17. sep 2014

Nemam vela casu na odpisanie,babo je na svete🙂 zavisi od lekara,moj gynekolog bol super a vo tonobtom vedel,aj v porodnici,ale stretla som sa aj s reakciami,ze o com tocim...ako.natrafis. Tehotenstvo bolo tazke..

suellie
21. sep 2014

@misenaf Ja beriem tretí mesiac Medocriptine na vysoký prolaktín, cyklus mám celý rozhádzaný, ovulácia 9ty deň, :( piatok idem na krv a ďalší týždeň sú výsledky. Tak verím, že mi upraví lieky a vyjde to 🙂

lapetrana
23. nov 2014

@misenaf
Dobry den, ja mám tiez HIT. Na IVF by som mala ísť v januári. Pretoze mam vysoke protilatky proti spermiam. Nerobili vám problémy hormony, ktore sa podavaju pred zakrokom? Dakujem za odpoved 🙂

misenaf
23. nov 2014

@lapetrana nie nerobili mi problem hormony.Vam kto zistil protilatky voci spermiam?

lapetrana
24. nov 2014

@misenaf Zistili mi ich na klinike Ferticent. Hned pocas prvých uvodnych testov. Ja mám okrem HIT aj celiakiu a lekar hned povedal,že podla neho bude v tomto problem.

ivka_666
18. dec 2014

@misenaf
@lapetrana ahojte aj ja mám HIT a v januári alebo februári mám ísť na IVF uź teraz sa obávam či mi nebude pri tých hormónoch zle. Ako sa Vám prejavuje HIT? Mne býva príšerne zle od žalúdka. V októbri som brala estrofem a potom utrogestan lebo som bola na KET a to mi neublížilo nijako cítila som sa fajn. Potom mi nasadili antikoncepciu kvôli PCOS a nepravidelnému cyklu a tú som musela na 6.deň vysadiť lebo som myslela že zomriem ako mi bolo zle. Tak teraz sa fakt bojím ako to bude....

lapetrana
18. dec 2014

Ahoj ja mám z Hit najma kozne prejavy - cervene flaky po tvari a male vyrážky na bruchu. Naladovost - mám chut niekoho zbit 🙂 k tomu mám aj celiakiu takze neviem,že či hnacky a bolesti brucha sú z jedneho alebo z druhého. Ja sa tiez bojim tych hormov lebo mám extremne bolestivu menstruaciu ( na to mi nikto nic nezistil, ale moze to byt tiez z hit) a mám strach aby tie bolesti neboli este horsie. Obcas s nimi skončím aj na pohotovosti,kde mi musia pichnut injekciu. A na akej klinike?

misenaf
18. dec 2014

@ivka_666
@lapetrana baby ja praveze nemam ziadne prejavy.v caroch neriesia hit oni az tak do hlbky nejdu to skor skuste poriesit s vasou imunologickou co vam odporuci

ivka_666
18. dec 2014

@lapetrana ja chodím do Gynfivu a ty? Mne ked zjem niečo čo mi nesadne je tak príšerne zle že som totálne mimo aj 2-3 dni a doma dvojročné dieťa takže paráda. Menštruáciu mávam tiež dosť bolestivú. Pred pôrodom som ju mala ešte horšiu ale to som o HIT ani oen netušila ani mi mimo menštruácie nebývalo zle. Všetko začalo teraz v lete.... Snáď to nejako prežijeme 😀

misenaf
18. dec 2014

@lapetrana
@ivka_666 A myslite ze ta silna bolestiva ms.je z Hit? To som este nepocula..ja mam endometriozu aj vtedy byva bolestiva ms.

ivka_666
18. dec 2014

@misenaf to vôbec netuším, či mám bolestivú menštruáciu z HIT, ale je to jeden z príznakov HIT.

monchichichi
18. okt 2016

Ahojte, mam HIt a 2x som potratila. Museli ste niektora brat anopyrin v tehu? Ja neviem co robit, uvolnuje histamin ale ak ho nebudem brat robia sa mi zrazeniny co moze byt okrem hit tiez pricina potratu;( nahradu za anopyrin mi nevedia dat:( brat ho, nebrat ho?

stefi105
22. okt 2017

@monchichichi Ahoj Monchichichi. Aj ja som 2x potratila v tomto roku a teraz mi zistili HIT na imunológii. Na moje nepríjemné prekvapenie mi imunologička nebola veľmi ochotná poradiť a odkázala ma na informácie z googla. Pokúsim sa nabehnúť na diétu. Aspoň tak postupne, že úplne vysadím kávu a začnem jesť čo najčerstvejšie potraviny. Do tretice by som sa chcela pokúsiť mať bábätko, dúfam že to vyjde. Veľmi Ti držím palce, aby si donosila zdravé bábätko. Viem čo si prežila a aké to bolo bolestné. Keď môžeš odpíš, ako sa Ti darí a ako dijétuješ

monchichichi
22. okt 2017

@stefi105 ahoj, teraz som v 34 tt tak hadam to uz dotiahneme🙂

stefi105
22. okt 2017

@monchichichi Veľmi Ti držím palce. Dodržiavaš prísne diétu?

monchichichi
22. okt 2017

@stefi105 teraz uz vobec, stale mi vadi sunka a syr ale od toho 20tt mi ustupili oriznaky. Dovtedy som dodrziavala ze som nejedla co mi robilo zle... tu dietu podla tabuliek som ale nedodrziavala, to velmi zdrave nebolo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre