Môže mať štvorročná dcérka s alergiou na mliečnu bielkovinu oslabenú imunitu?

Zodpovedané
2. sep 2019

Dobrý deň

moja dcérka bude mať 4 roky a od narodenia má alergiu na mliečnu bielkovinu. Chodíme na gastro. Odkedy navštevuje škôlku na tri hodiny denne, tak je to choroba za chorobou. V škôlke je dva dni a dva týždne doma.

Môže mať pri tejto alergii oslabenú imunitu?

Vysvetlíte mi prosím výsledok z vyšetrenia?

S igg jej hodnota je 4,47 a rozpätie by malo byť 4,70 - 12,30

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pravdepodobne budete mať diagnostikovanú intoleranciu mliečnej bielkoviny, ku ktorej sa pristupuje trošku inak (súvisí najmä črevným biómom) ako ku pravej alergii.

Ak je to tak, navštívte ešte imunoalergológa, ktorý vám môže skontrolovať hodnoty protilátok a iné imunologické parametre.

Škôlkarské prostredie vie zo začiatku potrápiť nejedno dieťa. Osobne by som skontrolovala stravovanie a prípadne aj pitný režim (či sú podávané sladené nápoje a pod.).

Ak na ochorenia dostávate antibiotiká, môže sa stať, že stav imunity sa bude zhoršovať a klesať.

Časté užívanie antibiotik u detí od 0 - 5 rokov ovplyvňuje rôzne funkcie imunitného systému.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/