Môže múka spôsobovať akné?

Zodpovedané
23. apr 2019

Dobrý večer,

od puberty mám akné. Všimla som si, že sa tvorí hlavne vtedy, ak zjem jedlo, ktoré obsahuje mliečnu čokoládu a oriešky. Vyhádžem sa aj po konzumácii korbáčikov a syrov, a preto sa týmto jedlám snažím vyhýbať. Mám však pocit, akoby mi akné spôsobovala aj niektorá základná potravina.

Môže múka spôsobovať akné?

Existujú testy, ktoré by odhalili príčinu môjho neustáleho vyhadzovania sa?

Ďakujem

Dobrý deň,

akné je prejav, ktorý úzko súvisí s tráviacou a hormonálnou sústavou.

Akné môžu spôsobovať rôzne intolerancie potravín, funkčné alebo zápalové ochorenia čriev, syndróm polycystických vaječníkov, hormonálna nerovnováha.

Pri takomto prejave je potrebné odkonzultovať viac vecí. Od vonkajšej až po vnútornú zmenu. Pôvodca tvorby akné sa dá určiť aj podľa toho, na ktorej časti tváre sa nachádza. Ak pociťujete aj iné prejavy pri konzumácií niektorých potravín, konzultujte to so svojim lekárom. Ak nie, pomôcť si môžete zaradením zásadotvorných potravín a zaradením správnej kozmetiky. Pozor si dávajte najmä na aditíva, či už v kozmetike alebo v strave.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/