Môže potravinová alergia spôsobovať chronický kašeľ?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

môj 4-ročný syn má problémy s chronickým kašľom. Od 2 rokov navštevuje pľúcnu ambulanciu. Zistili mu alergiu na brezu, užíva Flixotide a Aerius, ale bez výraznejšieho efektu.

Každý deň inhaluje Vincentku, občas aj s Ambrobene. Ale tiež neregistrujem nejaké zlepšenie. Tento týždeň mu robili opätovné testy na alergie. Pridala sa mu alergia na jablko, mrkvu, lieskovce a vaječný bielok. Idem skúsiť tieto potraviny vylúčiť, lebo ten kašeľ je pre neho vyčerpávajúci. Tento týždeň kašle vkuse, až sa zvykne zo záchvatov povracať. Boli sme u pediatra, ale odporúčal len to, čo robíme. U pľúcnej máme ďalšiu kontrolu až v júni.

Môže tieto problémy spôsobovať i potravinová alergia?

Je niečo overené, čo by mu mohlo pomôcť?

Mám čakať, že z toho "vyrastie"?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri alergii na brezu často vznikajú skrížené alergické reakcie.

Peľ brezy a potravinové alergény

  • Čerstvé ovocie: jablko, čerešňa, višňa, broskyňa, marhuľa, hruška.
  • Exotické ovocie: kivi, litchi, avokádo.
  • Surová zelenina: surový zeler, karotka, zemiaky, špargľa, hrášok.
  • Orech: lieskové, vlašské, mandle.

Vaječný bielok je však alergia, ktorá s tým nesúvisí.

Bolo by dobré dať skontrolovať laktózovú intoleranciu, alergiu alebo intoleranciu na mlieko.
Určite hľadajte príčinu tohto stavu.

Odporučila by som vám tieto kvapky z esenciálnych olejov. O dávkovaní sa poraďte s výrobcom.
https://www.benedictus.sk/?gclid=CjwKCAjwiOCgBh...

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/