Môžem jesť produkty s baktériami mliečneho kvasenia, keď dojčím?

Zodpovedané
15. júl 2020

Dobrý deň,

všimla som si, že mnohé vegan produkty obsahujú baktérie mliečneho kvasenia a všimla som si to aj na produktoch pre deti s alergiou na BKM. Neviem, či ich obsahuje aj BioGaia.

Môžem jesť produkty s baktériami mliečneho kvasenia, keď dojčím?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je problém v BKM tak baktérií mliečneho kvasenia sa obávať nemusíte. Mliečne kvasenie je spôsobené baktériami rodu Lactobacillus.

Tie však pri kvasení neprodukujú bielkovinu mlieka, to dokáže len krava pri produkcii mlieka. Ja mám intoleranciu MBK a dojčím, probiotiká užívam Probiofix, Dophilus, Kompava.

Dieťatu podávam občas BioGaia kvapky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/