Musí syn užívať toľko liekov na imunitu?

Zodpovedané
6. nov 2019

Dobrý deň,

môjmu synovi dali na alergológii lieky na imunitu Imunor i napriek tomu, že mal dobrý laboratórny nález. Dýcha čisto a už pol roka má užívať kortikoidový sprej s rizikom plesne úst Fixotide 50 Inhaler. Ešte na začiatku užívania sme ho vysadili, lebo mal teplotu a nevládal si po ňom vyplachovať ústa.

Aj po pol roku bez užívania nemal problémy. Raz bral Ventolin na tri dni, lebo mu pískalo na prieduškach. Po troch dňoch pediatrička povedala, že už netreba. Alergologička mi povedala, že ho má začať zas užívať. A ešte k tomu do nosa ďalší kortikoidový sprej Flixonase.

Syn je v pohode, občas mu zatekajú alergické sople - má silnú alergiu na roztoče. Ale koľkokrát mi celý deň ani nezakašle.

Je normálne, že mu mám dávať toľko liekov?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Musím povedať, že je to otázka priamo na lekára - alergológa s tým, že pozná anamnézu syna.

Moje odporúčanie je jasné. Ak sa Vám nepozdáva prístup lekára a nemáte od neho dostatočné vysvetlenie a informácie, je čas na zmenu. Nebojte sa pýtať, máte právo na informácie. Ak sa Vám zdá množstvo liekov nevhodné, riaďte sa svojou materskou intuíciou a oslovte alergológa, ktorý bude ochotný postup liečby vysvetliť.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/