Beriete v tehotenstve lieky na alergiu?

saeda
24. feb 2011

Ahojte tehulky, teraz som v 29 tt a na alergologii mi potvrdili alergiu na roztoce a plesne, lekarka mi hned predpisala Xyzal a Ventolin sprej. Povedala, ze by som ich mala aj v tehu uzivat... 😖 Vraj, ze roztoce a plesne su celorocna zalezitost a nie len sezonna ako napriklas senna nadcha, no aj tak z toho nemam dobry pocit. Aj ked je pravda, ze odkedy som tehotna, som stale chora, plny nos, prechladnutie, opuchnuta sliznica a babätku velmi neprospieva, ked som stale chora. ☹
Je tu nejaka maminka alebo tehulka v podobnej situacii? Ako ste to riesili?
Dakujem

sunnysummer
24. feb 2011

ahoj, ja som bola alergicka ( pel, prach, perie a atopicky ekzem) a riesila som zaciatkom tehotenstva ten isty problem. uzivala som Zodac dlhodobo (asi 5-6 rokov) a livostin sprej . na zaciatku tehu som ho hned vysadila ale problemy prisli velmi rychlo a tak my gynekolog povedal, ze mam lieky uzivat dalej, vraj to radia vsetkym, lebo problemy ktore sa ti zacnu prejavovat po vysadeni su omnoho horsie ako uzivanie liekov. no neviem, ale aj mne to prislo logicke, ze byt neustale nakapata, a tie zapaly sliznic atd. urcite nerobia dobrotu. pre mna to bolo menie zlo. a ja lekar mi to tak povedal. a kedze som si chcela byt na 100% ista, tak som poprosila na farmakologickom ustave jedneho pana docenta aby sa k tomu vyjadril a on nasiel v nejakych databazach co k nim maju pristup, ze ten liek je v rizikovej skupine B, z coho bol aj sam prekvapeny, lebo v A-cku su vraj iba vitaminy.
dieta sa narodilo uplne zdrave v termine a zatial nema aergicke prejavy. tak verim, ze to po mne nezdedil.
no a este najlepsia vec je to, ze mi raz dosli lieky (asi ked mal pol roka) a ja som nejako nemala cas ist si pre nove tak som ich dobrala a neberiem uz ziadne a alergia nikde!!! o tom som este nepocula, ze by to mohlo zmiznut. no ale tesim sa 🙂

pink_lady
24. feb 2011

ano, brala som, inak by som sa zadusila 😝

mamkaivka
24. feb 2011

počas sezóny som brala

berus222
24. feb 2011

ja som tiez v prvom tehu uzivala a tak sa zda, ze v druhom budem tiez.

begibn
24. feb 2011

ahoj. aj ja som alergik. mam dve deti a pri oboch som uzivala lieky. doktorka povedala, ze musim byt v pohode, ked budem rodit, aby som to cele udychala.... posluchla som, lieky som brala cele tehotenstvo. zatial ani jedno z deti nema prejavy alergie a dufam, ze to tak aj ostane.

evickapooh
24. feb 2011

som tiez alergicka od 15 ich,ale alergologicka mi hned vysadila lieky na alergiu ,len dithiaden som mohla ked mi bolo velmi zle a tiez sprey len vtedy ked uz velmi musim -moja alergologicku tehotnym zenam hned vysadi lieky -ani claritine[volnopredajny] neodporuca-ak tvoja situacia nie je taka zla ze by ta duselo ako mna len mas nadchu tak kup si radsej nejake homeopatika to mi odporucala moja alergologicka[je skusena 40 rokov venuje alergologii]takze vie preco nedava liek tehuskam.len ked ozaj treba.ja som brala homeo tabl. Rhinallergy.to mozes isto.len daj pozor s homeopatikami mentol nemozes[mentolove zune pasty zuvacky atd.] existuje aj homeo spray do nosa Luffa!

z_d_e_n_a
24. feb 2011

mne lekárka xyzal kázala vysadiť, do polovice tehotenstva som nemala žiadne problémy, ale potom sa mi veľmi zhoršilo dýchanie, mala som pocit, že sa zadusím, tak som si striekala do nosa Sterimar aj niekoľkokrát za deň a veľmi mi to pomohlo, tento roztok nemá žiadne vedľajšie účinky, je úplne neškodný 🙂

kvetinka211
24. feb 2011

Zalezi na tom, aku silnu mas tu alergiu. ked ti "len" zneprijemnuje zivot, je lepsie byt bez liekov ... ak ti sposobuje opakovane infekcie alebo mas nabeh na astmu, potom uz je asi mensie riziko brat tie lieky nez nebrat. Ja som mala/mam taku menej vaznu celorocnu alergiu + sezonnu na pele kombinovanu s precitlivelou sliznicou v nose (z dlhodobeho uzivania kvapiek), tak som antihistaminika aj kortikoidne spreje vysadila este pred tehotenstvom a bolo mi napodiv lepsie nez s liekmi ... pomohli mi ale aj probiotika, ktore som zacala uzivat.

laura2811
24. feb 2011

aj ja beriem lieky na alergiu volá sa to staloral a povedala že to užíva veľa tehotných ale kvapky do nosa som vysadila a ked mám ale silnú nádchu tak si kvapnem bude morskú vodu alebo nasivin

kajkape
24. feb 2011

Pri prvom som prestala brat akonahle som otehotnela a neberiem ani pri druhom tehotenstve, aj ked kazde rano mam pocit, ze to babatko vykycham. Uvidim, co nastane, ked zacnu kvitnut vsetky kvety a stromy. To som minule tehotenstvo tiez uzivala Sterimar a kvapkala si ozaj uz len ked som bola bezvladna. Takze sa pripajam k nazoru, ze zalezi od typu alergie a od toho, ako to vies zvladat ty. Tiez odporucam homeopatika, ked bude najhorsie.... radsej sa vyhnut akemukolkvek riziku, ze by som uskodila babatku.

firstbaby
24. feb 2011

no aj ja som alergik(pel,travy),takze krusne chvile su najma v maji, juni a juli...mne sa mala narodila v aprili a v maji ma strasna alergia chytila, tak som bezala na alergologiu a dr.mi hned predpisala sprej do nosa, ocne kvapky a Zodac...avsak po par dnoch som si zistila, ze zodac prechadza do materskeho mlieka, tak som ho hned aj vysadila...konzultuj to aj so svojim gynekologom, ci je vhodne uzivat lieky pocas tehu... 😉 krasne tehulkovanie 🙂

danielaviki
24. feb 2011

ja som alergicka a beriem celorocne arius a inhalacne spreje na astmu, v pripade potreby kvapky do nosa a do oci, pocas tehotenstva som tabletky arius nebrala, s astmou som nemala problem, ale mala som pre istotu sprej ventolin, a v pripade potreby kvapky do nosa, ale cele tehotentsvo som mala problem s nadchou, kychanim a podobne, niekedy som musela siahnut aj po normalnych kvapkach do nosa hlavne na konci tehotenstva lebo by som sa inac asi zadusila..

veronikapp
24. feb 2011

ja som brala Zodac pred tehotenstvom, pri plánovaní aj počas prvých troch mesiacov som vysadila, ale potom sa mi už tak ťažko dýchalo, že som musela navštíviť doktorku a predpísala mi Rhinocort Aqua spray do nosa, s tým že v tehu je bezpečný a mám si ho d´ávať zo začiatku pravidelne a po ustúpení príznakov aspoň raz za 2-3 dni vstreknuť. pomohol mi veľmi. V 8. mesiaci som aj ten vysadila, problémy celkom prešli.

helenkasabinka
25. feb 2011

mne sa pocas tohto tehotenstva zhorsila mierne alergia ale taka,ze hocikedy mi zacne chrapcat a piskat na prieduskach a musim si odkasliavat a tak musim uzivat na to ventolin sprej do pluc ale staci jeden vstrek a hned zaberie....v tehotenstve je povoleny... ale musim si mimo tehu aj v lete niekedy striekat lebo mam chrapot na priduskach z pelov .... pocas tehotenstva neuzivam lieky,inak mimo tehu som uzivala bud xyzal lieky alebo nejake ine ake mi predpisala....

fifina461
10. máj 2012

Beriem ich. Inak by som sa citila zle. Som v 9 tt a beriem ich uz 15 rokov. Lekar povedal, ze je to spravne. 😎 😎 😎 Drz sa 😵

jaya47
10. máj 2012

Ahoj, ja ked som alergicka beruca lieky takmer od narodenia. Pocas planovania som vysadila, avsak ihned na zaciatku tehotenstva som zrazu mala teplotu, zapchaty nos, bolest hrdla, vsetko vraj z alergie, nie choroby. Tak ma orl lekarka (nevedeli sme povodne, ze to je alergia, preto som bola u orl a nie alergo) zdzubala, ze v tehotenstve musim brat lieky proti alergii - dostala som rhinocort do nosa a zodac. A vraj ak mamicka alergicka netlmi alergiu, dietatko sa nauci od nej vytvarat protilatky a alergiu bude mat ovela skor a horsiu.
Teraz sa snazime o dietatko a s alergologickou sme sa dohodli znova na zodacu a rhinocorte, lebo tie neskodia, nech mam cely cas liecbu, ktoru budem moct v tehotenstve.

bubutko
18. jún 2012

baby pozor, nasivin, otrivin a pod. lieky na obycajnu nadchu sa v tehotenstve nesmu brat, moze to vazne poskodit plod. Mam to prisne zakazane. Ja som v prvy trimester normalne mala predpisany xyzal (to jedine mi zaberalo a vraj sa moze) ale teraz uz mi nezabera, alergia sa mi zhorsila lebo je pelove obdobie a tak mi to zamenili za aerius. ze vraj sa dobre u tehot. znasa. a dr. bol na nejakej konferencii alergologov a povedal mi ze je lepsie uzivat lieky nez nebrat nic lebo ked su opuchnuta sliznica, babatku sa nedostatocne okyslicuje krv a to je vraj nebezpecne.

brumka
18. jún 2012

ja som astmatik alergik, lieky na alergiu aerius mam vysadene a na astmu pozmenene. vraj sa uplne liekom nevyhnem

00matula
4. aug 2012

ahojte, ja som pri prvom tehu mala 1.trimester od alergologa povoleny dithiaden a potom som mohla pouzivat cetirizin..mam chronicku zihlavku a keby som neuzivala lieky asi by som sa z koze zodrala a od bolesti by som asi z okna skocila...a toto tehu citam letak na dithiadene: prisny zakaz uzivat 1 trimester!!! tak som to konzultovala s gynosom, a povedal mi, ze mam ten cetirizin aj nadalej uzivat, oni tie lieky netestuju na tehulkach...povolila mi ho aj detska dr v porodnici, ze malicko prechadza do mliecka...a kojim podnes a mala je zdrava ako ryba...keby je pred rokom nepotrapli zubky a nedostala z toho 6tu chorobu, tak neviem co je to chore dieta..🙂

mamicka21
23. apr 2016

ma niektora skusenost? som v 23tt, na alergologii som nebola, vcera som dostala zachvaty kasla a dusenia sa, pocas pobytu vonku, dnes som doma a do izieb otocenych do dvora ku zeleni nemozem ani vstupit, hned mam oci zaslzene...ostala mi uz len kuchyna ( co nie je najhorsie 🙂 ) pomozu mi na pohotovosti alebo ma s usmevom odpinkaju, ked som tehotna a zbytocne sa budem trepat?

patkaba
8. máj 2018

@firstbaby rovnako zodac neodporucam v tehotenstve, radsej tomu treba predist. Ak vsak naozaj sa citite zle pocas tychto obdobi kedy je zvysene mnozstvo pelu, odporucam stopalerg (stopalerg.sk), to mate prirodne (myslim zlozenie) tablety, kt. chutia ako zuvacky a osobne mne aj mojim znamym co mi ich odporucili zabrali najlepsie. Navyse obsahuju zinok a nejake vytazky z prepelicich vajec a tym urcite dietatku neublizite 😇

adel_234
9. okt 2019

@saeda Ahojte, ja som brala stopalerg, je to prirodne, nie je to vyslovene pre tehotne ale nema vedlajsie ucinky

angelinja
17. feb 2020

ahojte ja sa chcem spytat ci existuju nejake kvapky do oci na alergiu co sa moze aj v tehotestve?neni som tehotna no len tak rozmyslam...viackrat som mala alergiu vraj- tak mi dala ocna kvapky a bolo dobre, na alergologi mi nic nevyslo..ale vzdy to m avam takto hned na zaciatku jari tento rok nejako total skoro...ale minuly aj predtym rok hadadmm hned v marci , v lete mi to nejako preslo..nic ine nemam len oci ma bolia mam cervene a niekedy mi tecie vodova nadcha ale asitak 3 x za den...nekycham vobec..taktomito nevadi ale keby osm tehostna tak asi by som to musela rieist ze?pri prvom tehusom to nemala vlastne cely zivot nie az ked dieta malo cca rok mi toto zacalo a opakuje sa to tak som si to sama vydedukovala ze asi alerrgia ale na co to neivem..jedlo uricte nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre