Musím upraviť stravu 2,5 ročnému dieťaťu?

Zodpovedané
28. máj 2019

Dobrý deň,

moje 2,5 ročné dieťa má tráviace problémy.

Musím mu na základe týchto výsledkov upraviť stravu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

škoda, že ste neodfotili aj závery, kde je určite napísane zhrnutie a diagnózy. Výsledky som vyznačila farebne.
Červené hodnoty poukazujú na intoleranciu na lepok, hodnoty máte pozitívne v oboch typoch protilátok (IgG a IgA). Podobne je tomu aj s intoleranciou celého mlieka-bielkoviny + laktóza. Vysoké hodnoty sú najmä pri protilátkach IgG. Pravá alergia IgE vyšla negatívna.

Podľa týchto výsledkov je potrebné vyradiť lepok a mlieko a mliečne výrobky, taktiež skrytý obsah v iných výrobkoch tzn. bezlepkové pečivo bez mlieka.

Stav dieťaťa Vám musí vysvetliť špecialista - gastroenterológ, imunoalergológ. Takisto s ním konzultujte nasledujúce opatrenia.

Podľa môjho názoru by bolo vhodné aj vyšetrenie celiakie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/