Poradíte mi ohľadom eliminačnej diéty?

Zodpovedané
8. feb 2021

Dobrý deň,

trojmesačnej plne dojčenej dcére sa zhoršuje ekzém. Manžel je silný potravinový alergik, u mňa sa tiež tieto alergie objavujú. Rozhodla som sa skúsiť eliminačnú diétu, kedy na dva týždne vylúčim mlieko a mliečne výrobky, vajcia, lepok a sóju.

Postupne ich budem znovu zavádzať a k tomu mám aj otázku. Zavediem jednu potravinovú skupinu do jedálnička a 3 dni budem sledovať reakciu.

Mám túto potravinu zjesť len raz, alebo ju mám jesť celé tie 3 testovacie dni?

Ak na danú potravinu bude mať reakciu, mám ju skúsiť znovu zaradiť neskôr?

Ak áno, tak o aký čas?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno pri eliminačnej diéte sa skúšajú vyradiť hlavné alergény tzv. Big 8.
pšenica, mlieko, vajcia, orechy, arašidy, sója, rýb a kôrovce.

Reakcia sa môže prejaviť do 72 hodín takže je vhodné skúšať jeden alergén raz za 3 dni.
Kedy potravinu zaradiť znovu uvidíte podľa toho ako sa Vám elemináciu potravín podarí vyhodnotiť.

Pri ekzéme u dojčiat pracujte naplno s aromaterapiou tzn. kozmetika,pracie prostriedky, difuzér toto všetko vie pomôcť.

Odporučila by som Vám knihu Aromaterapia podľa ročných období, plienkzbavlnky.sk - tuto prípadne aj konzultujte ako používať jednotlivé výrobky prírodnej kozmetiky.

Okrem eliminačnej diéty vyraďte zo stravy spracované potraviny s chemickými aditívami.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/