Prečo má 8 týždňový syn stále krv v stolici?

Zodpovedané
22. máj 2019

Dobrý deň,

môj 8 týždňový syn má 4 týždne krv v stolici. Boli sme 7 dní v nemocnici a robili mu rôzne vyšetrenia. Zo stolice bol zistený rotavírus, ktorý už týždeň nemá. Syn užíva probiotiká.

Z krvi boli zvýšené trochu eozinofily a trombocyty. Robili z krvi testy na kravské mlieko, sóju a vaječný bielok, ale výsledky boli negatívne. Ja držím nemliečnu diétu. Detská gastroenterologička mu dala mliečko Nutrilon Allergy Care. Ja mám ďalej držať diétu, ďalej dávať probiotiká, umelé mliečko a aj materské mlieko. A keď sa nepolepší, tak nám dá špeciálne 70 eurové mlieko.

A ak sa mu pohorší, tak pôjdeme na Kramáre k detskému chirurgovi. Krv má raz viac a raz menej. Je to jasná čerstvá červená krv. Syn je v poriadku, nemá teplotu a ani žiadne bolesti.

Môže mať alergiu aj na mliečnu bielkovinu z môjho materského mlieka?

Mala by som skúsiť vynechať aj dojčenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

krv v stolici musíte riešiť so špecialistami.

Rotavírus u novorodeniatok vie veľmi rozhádzať ochránnu mikroflóru čreva. Mlieko Nutrilon Allergy Care obsahuje mliečne bielkoviny, pokiaľ môžete dojčiť skôr by som sa uberala týmto smerom.

Dojčenie nič nenahradí a pokiaľ ste na diéte nevidím v tom problém. Myslím si že práve stav môže zhoršovať UM.

Konzultujte to s pediatrom, alergoimunológom aj s gastroenterológom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/