Školákovi sa zhoršila histamínová intolerancia. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
17. okt 2019

Dobrý deň,

môj syn má skoro tri roky problémy s bruškom. U alergológa mi vyšla histaminínová intolerancia.

Zdá sa mi, že tento posledný rok sa to zhoršil. Zo školy mi skoro každý deň volá učiteľka, že ho bolí bruško a zvracia. Boli sme na gastre, kde mu predpísala Helicid. Začal ho brať od konca školského roku cez prázdniny tri mesiace. Teraz ho nemá už brať.

Syn chodí do školy a z rána mu začínajú problémy. Berie Nalcrom, probiotiká a ak ho boli bruško, tak aj Quamatel.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tak poďme na to inak. Okrem histamínovej intolerancie u alergológa vám nerobili iné testy? Z akého dôvodu malé dieťa dostáva také silné lieky? Máte prešetrené intolerancie a alergie na potraviny? Zápalové a funkčné ochorenia tráviaceho traktu?

Kľudne môže mať gastritídu, alergiu na mliečnu bielkovinu, alebo laktózovú intoleranciu či celiakiu.

Nechcem Vás strašiť, ale dnes už je pomerne známe, že histamínová intolerancia podľa výsledku krvných testov je len syndróm a vedľajší prejav nejakej diagnózy. Túto hľadajte a nedajte sa odbiť, zmente prípadne lakára.

V prípade ďaľších otázok ma kontaktujte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/