Sú Ocuflash kvapky vhodné miesto Kromolýnu sodného?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho skoro trojročného syna.

Ja mám silnú alergiu na roztoče, pele rôznych stromov a rastlín. Syn od narodenia nemal ešte deň, kedy by nebol kýchal. Doktorka nás doteraz nikam neposlala. Argumentovala to tým, že jeho stav sa ešte môže upraviť a vraj deti mladšie ako tri roky sa netestujú. Iba akútne prípady.

Minulý rok syn nemal až také silné prejavy alergie. Ale tento rok sa mu ku kýchaniu pridalo svrbenie a pálenie očí a podnebia. Obvodná lekárka mu predpisuje Aerius a Kromolyn sodný, ktorý sa momentálne nevyrába a jeho distribúcia bude obnovená až v máji. Odporučila nám Ocuflash.

Sú Ocuflash kvapky vhodné miesto Kromolýnu sodného?

Bude mu kvôli tomu odložená školská dochádzka?

Ďakujem

Dobrý deň,

odloženie školskej dochádzky musí zvážiť lekár, na toto Vám žiaľ neviem odpovedať.
Alergia je chronické ochorenie, ktoré je dedičné. Pokiaľ máte podozrenie na alergiu u syna apelujte na testy, alebo zmeňte lekára. Pri mojej práci sa stretávam aj s mladšími deťmi , ktorým boli robené testy na alergie a intolerancie.

Liek Kromolyn sodný obsahuje v príbalovom letáku takúto informáciu - Liek je kontraindikovaný pre deti mladšie ako 4 roky.

Ak Vám lekárka predpísala namiesto toho Ocuflash kvapky, tak by mali byť vhodné. V príbalovom letáku je napísané: Vzhľadom k bezpečnosti prípravku je možné ho podávať už novorodencom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/