Treba môjmu 5 ročnému synovi urobiť biopsiu?

Zodpovedané
15. júl 2020

Dobrý deň,

syn má pozitívny HLA-DQ2. Ostatné má všetko negatívne z krvi. Od malička neprospieva. Teraz má 5 rokov,14 kg a 103 cm. Má chronicky zápal stredného ucha a teraz mu budú dávať druhýkrát stipulky. Všetky zúbky má pokazené. Nevládze za svojimi rovesníkmi.

Naša gastroenterologička však nechce urobiť biopsiu, vraj nič neukáže. Ja sa s jej názorom nestotožňujem.

Je možné, že treba biopsiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

máte pozitívne genetické testy na celiakiu a veľa symptómov, ktoré ju naznačujú.

Celiakia je závažne autoimunitné ochorenie, ktoré treba čím skôr odhaliť.

Určite odporúčam otestovať celiakiu biopsiou.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/