Znamená grckanie 6-mesačnej dcérky alergiu na potraviny?

Zodpovedané
20. mar 2023

Dobrý deň,

mám 6-mesačnú dcéru, ktorá má od narodenia problém s častým grckaním. A to aj pri užívaní antirefluxnej Beby. Začíname s príkrmami a grcká aj tie. Ďalšia vec, že za deň kaká aj 4x. To má tiež od narodenia, ale stolica je normálna. Váži 7 kg, pôrodná váha 3 700 g.

Už som zúfalá. Grckanie je extrémne. Kým sa vychystáme von, tak minimálne trikrát sa mi dogrcká.

Je to znak nejakej alergie, alebo len vydržať kým z toho vyrastie?

Ďakujem

Dobrý deň,

niekedy u dojčiat pretrváva reflux. Väčšinou sa upraví po podávaní príkrmov.

Ak sa to vo Vašom prípade nestalo, odporúčam navštíviť detské gastro. Môže byť, že reaguje na mliečne zložky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/