Znamená začervenanie okolo krku alergickú reakciu?

Zodpovedané
27. sep 2023

Dobrý deň,

7-mesačnému synovi sa vytvorilo takéto začervenanie pod krkom a mierne v podpazuší. Skúsila som na to aplikovať Sudokrém, začervenanie sa zmiernilo, ale daná oblasť bola extrémne vysušená. Ak som na to aplikovala čokoľvek iné, začervenanie sa ešte zvýraznilo (Lipobase, Indulona modrá, Kalciová masť). Pokožka je na pohmat drsnejšia.

Môže ísť o nejakú alergiu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak takáto reakcia na pokožke pretrváva, je potrebné o tom informovať pediatra.

Imunitný systém sa stále vyvíja až do 3 rokov, ale je vhodné takéto ťažkosti konzultovať.
Ak zavádzate nové potraviny, postupujte napr. podľa knihy Zdraví papkáči.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/