Čo znamená pozitívna diastola a trikuspidálna regurgitácia?

Zodpovedané
22. máj 2019

Dobrý deň,

bola som na ultrazvuku v 30. týždni a v správe mám napísané aortálny isthmus: pozitívna diastola.

Čo znamená pozitívna diastola?

V 20. týždni bola bábätku zistená trikuspidálna regurgitácia. Pri druhom ultrazvuku v 30.týždni sa k tomu už pán doktor nevyjadroval.

Je možné, že sa problém s chlopňou sám vyriešil?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem presne čo Váš pán doktor myslel výrazom "pozitívna diastola".

Vo vzťahu k aortálnemu istmu by sa mohlo jednať o ohodnotenie prietoku cez aortálny istmus, vzťahujúci sa k jeho veľkosti.

Z daného výrazu neviem ale povedať, či Váš doktor prietok hodnotil ako dostatočný.

Trikuspidálna regurgitácia môže spontánne ustúpiť.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/