Dcérka má nezoperovaný TOF AVSDC. Koľko Inderalu mám objednávať?

Zodpovedané
9. apr 2020

Dobrý deň,

naša 7 mesačná predčasne narodená dcérka DS má ešte nezoperovaný TOF,AVSDC.

Operácia sa posúvala, aby mala aspoň 4 kg. Má prekonaný CMV a ešte nemala protilátky na 0. Trochu som zneistená od času ako bola priradená do ambulantnej starostlivosti.

Od narodenia sme chodili do DKC na kontrolné echo s uspaním. Každý mesiac a teraz sme boli naposledy začiatkom januára od vtedy sme mali jedno ambulantne EKG a sono koncom januára v Malackách.

Koncom februára sme mali kontrolu u pridelenej lekárky na ambulancii DKC len EKG bez sona. Ďalšia kontrola bola teraz začiatkom apríla na DKC bez EKG a bez sona len odber na CMV.

Kontrolné echo s uspaním nám dali až na júl. Vsetci mi hovoria ako vážna je srdcová vada na srdiečku našej dcérky.

Je podľa Vás v poriadku, aby bolo kontrolné echo robené v rozpätí až 6 mesiacov?

Dcéra má 6 200 g a berie Inderal 0,6 mg.

Koľko mg Inderalu mám objednávať u Vás v DKC, keď mám v každej správe písané inak?

V prepúšťacej správe z 18.1. Inderal 3 x 0,6 mg p.o.
V ambulantnej sprave (Malacky) z 28.1 3 x 1 mg p.o.
V ambulantnej správe DKC z 2.4. 3 x 0,4 mg p.o.

Ďakujem

Dobrý deň,

vrodená chyba Vášho dieťaťa je komplexná a vyžaduje aj komplexnú operáciu.

Ak je chyba balansovaná, t.j. ak dieťa priberá a zároveň príliš neomodráva, dá sa s operáciou počkať.

Ohľadom najbližšej kontroly a dávok Inderalu kontaktujte prosím svojho detského kardiológa.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/