Ductus venosus na prvotrimestrálnom screeningu 2,35. Aké ďalšie vyšetrenia ma čakajú?

Zodpovedané
10. jún 2021

Dobrý deň,

som v 12. týždni + 2 dni a dnes som mala poradňu. Lekár skonštatoval, že sa mu nepáči DV PI. Do knižky mi zapísal hodnotu 2,35 s troma výkričníkmi. Nič konkrétne mi nepovedal. Naznačil, že by mohlo ísť o srdcovú chybu plodu. Na druhej strane povedal, že to môže byť spôsobené a pohybom plodu a slabším sonom.

Ostatné merania boli v norme. NT 1,4, CRL 57mm. Objednala som sa na 4D sono.

Aká je šanca, že s tak vysokým indexom by sa narodilo bábo bez závažnej srdcovej vady?

A ak by 4D sono potvrdilo výsledok, na čo sa mám pripraviť?

Aké ďalšie vyšetrenia ma čakajú?

Dá sa ešte počas tehotenstva určiť konkrétna choroba srdca?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

na vylúčenie vrodenej chyby srdca postačuje 2D ultrazvukové vyšetrenie u odborníka, ktorý sa problematike srdcových chýb venuje, prípadne v Detskom kardiocentre.

Doporučujem Vám takéto vyšetrenie.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/