Je operácia úzkej aorty u novorodenca náročná?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

na poradni nám bola zistená vrodená srdcová vada. Povedali nám, že maličký má úzku aortu a bude po pôrode operovaný. Boli sme už aj na vyšetrení v Bratislave.

Ste vždy pri operácii novorodencov vy pán doktor?

Aký je Váš názor na nález?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedná sa o kombináciu 2 srdcových chýb - diery medzi komorami srdca a úzkym oblúkom aorty.

Bude nutná operácia oboch defektov na mimotelovom obehu v novorodeneckom veku. Pri operácii je prítomný vždy niektorý špecializovaný senior kardiochirurg.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/