Je zachádzanie sa 5 mesačného syna so šelestom v poriadku?

Zodpovedané
12. aug 2019

Dobrý deň,

môj 5 mesačný syn má od narodenia šelest. Na kontrolu máme prísť až o 5 rokov.

Lekár povedal, že je to v poriadku, že tam má dierku. Tá tam má byť, len sa mu neotvára ako sa otvárať má. Vraj z toho vyrastie a upraví sa to.

Keď synček plače, je celý fialový. Vždy musím na neho fúknuť, aby sa nadýchol.

Je takéto zachádzanie sa v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň, z Vašich údajov je ťažko presne určiť, či je dierka v srdci závažná, a či spôsobuje Vášmu dieťaťu Vami uvádzané stavy. Doporučujem Vám ultrazvukové vyšetrenie srdca v Detskom kardiocentre.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/