Pomôžu dcérke lieky pri liečbe defektu predsieňového septa?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

mám 10-mesačnú dcérku, ktorá je narodená v 34. týždni. Má defekt predsieňového septa 8 - 10 mm. Mala aj komorový 2 mm, ale ten vraj zarástol. Nasadili jej liečbu Digoxin a Verospiron.

Povedali mi, že operácia bude potrebná.

Dopomáhajú tieto lieky nejako k tomu, že sa dierka môže uzavrieť ešte aj sama?

Ďakujem

Dobrý deň,

niektoré predsieňové defekty sa môžu časom zmenšiť/uzavrieť. Závisí od lokality a veľkosti samotného defektu.

Lieky pomáhajú udržať srdce pri dobrej funkcii, keď je preťažované. Nemajú však vplyv na veľkosť, resp. uzáver defektu.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/