Defekt predsieňového septa - ASD II

ewula147
18. feb 2013

Ahojte mamičky.
Rada by som sa dozvedela niečo viac o Defekte predsieňového septa, pretože moja malá má v karte napísané ASD II hemodyn závažný a rada by som vedela o tomto niečo viac 😉
Zistili jej to, keď mala mesiac, vtedy mi doma celá zmodrela a nevedela sa nadýchnuť ☹ Našťastie som nespanikárila a zatriasla som ňou, keď to nepomohlo tak som ju buchla medzi lopatky a malá sa konečne nadýchla a rozplakala. Hneď sme šli do nemocnice, kde sme strávili aj nový rok ☹ Tam zistili, že malá má túto chorobu, a tá dierka mala veľkosť 6,5mm, samozrejme jej hneď nasadili Digoxín a ešte nejaké tabletky (prepáčte názov neviem), chodíme aj do BA na kontroli, a tam nám digoxín nechali a tie druhé lieky povedali aby sme nebrali. A odvtedy chodíme na kontroli aj do BA, keď sme boli v decembri na kontrole, tak nás dr. z BA potešila, pretože povedala, že tá dierka sa zmenšila 4,5mm, a povedala, že operovať ju nebudú, ale stále berieme Digoxín. Tak by som chcela vedieť či sa nájdu mamičky, ktoré majú detičky s podobnou diagnózou a povedali mi niečo čo neviem

alisia111
18. feb 2013

@ewula147 ahoj no my sme mali duktus, defekt predsienoveho septa,ale to bola len pridružena ,hlavná dg. TAPVN.už sme zoperovaný,chodime len na kontroly. ASD sa zvykne stiahnut samo uplne,pokial sa nestiahne a dieťa neprospieva sa operuje v cca 2 rok.,vačšinou len katetrizačne čo je jednodnovy zakrok a pokial sa nič neskomplikuje na druhy deň sa ide domov. Pokial sa to zťahuje ta dierka a ste pod kontrolou v Ba,tam su vynikajúci odborníci,myslim,že sa nemusite ničoho bať 🙂 srdiečkove detičky su bojovníci 🙂 🙂 Čo som sa informovala,tak detičkam robi problem skakať na trampoline.Snáď som aspon trošku pomohla 😉 Držím prsty nech sa to uplne stiahne 🙂 🙂 🙂

alisia111
18. feb 2013

Děti s diagnózou srdíčka

andrejka1974
18. feb 2013

ahoj moja dcerka mala aj duktus ten nam z operovali, ked mala 2 roky a 10 mesiacov ale aj tu vasu diagnozu my sme mali dierku az 7 mm a neuveris , ale nam sa cela zrastla 🙂 🙂 🙂 🙂 a pritom sme nebrali ziadne lieky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ewula147
autor
18. feb 2013

@alisia111 jej,dakujem pejne. Najprv nevedeli ci ju nebudu operovat, lebo dlho sa to nezmensovalo. Ale na poslednej kontrole dr. povedala, ze je to mensie. No stale berieme digoxin. K obvodnej chodime kazde 2tyzdne sme doslova pod kontrolou 😉 a dakujem to o tej trampoline som nevedela

ewula147
autor
18. feb 2013

@andrejka1974 je a bez liekov 😀 tak to je krasne

alisia111
18. feb 2013

@ewula147 Neboj sa bude všetko dobre,hlavne že sa už zmenšuje 🙂 🙂 😉

natus7503
13. feb 2014

Drzim Vam vsetkym palce a tesim sa s vami,ze to ide aj bez operacie 🙂 .Viem presne co prezivaju rodicia chorych deti.Mam 7 rocneho synceka,ktory sa tiez narodil s defektom predsienoveho septa.Ked mal 1 rocik tak bol operovany,uspesne a dnes uz chodime len raz rocne na kontroly..
Vsetkym prajem veeeela zdravicka 🙂 ....

sayana12
14. jún 2018

@natus7503 môžem sa niečo spýtať?

sayana12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz