Poradňa: LED svetlá, LED pásiky, LED žiarovky a iné

5 zodpovedaných otázok
Peter Valigurský
Odborník
Odoberaj7

Dobrý deň,

volám sa Peter Valigurský a od roku 2009 som prevádzkovateľom LedStar.sk, ktorý je zameraný na problematiku LED osvetlenia. Poskytujem návrhy riešení, poradenstvo, prípravu komponentov až po samotnú montáž.

Špecializujem sa na riešenia pre osvetlenie nízkonapäťovými 12/24V LED pásikmi alebo 220/230V LED pásmi a LED neónmi. Uvedené kategórie LED osvetlenia evidujú trvalý narastajúci záujem v širokom spektre využitia. Počnúc od klasických podsvietení znížených stropov, cez nasvietenia kuchynských liniek, nočné pohybové osvetlenia detských izieb, schodov, spální či kúpeľní až po nasvietenia reštaurácií, barov, predajní.

Všetky uvedené spôsoby osvetlenia je možné navrhnúť a realizovať veľa spôsobmi. Avšak až podrobná znalosť komponentov v celom ich spektre umožní nájsť najvhodnejšie riešenia presne podľa požiadaviek. To všetko si vyžaduje pravidelné sledovanie noviniek na trhu s osvetlením. Ďalším predpokladom je praktické odskúšanie a overenie nových riešení. U nás nájdete vždy nové články s praktickými radami, postupmi a fotografiami, kde sú zúročené aj takto získané doterajšie skúsenosti.

S nárastom cien elektrickej energie evidujem v poslednom období nárast záujmu o solárne výkonové svietidlá. Na tento trend reagujú veľmi pohotovo aj výrobcovia. S narastajúcou produkciou solárneho osvetlenia sa sprístupnila ich cenová dostupnosť. Využitie výkonových solárnych svetiel odporúčam napr. pri osvetlení priečelí domov, príjazdových ciest, terás, záhrad, altánkov až po osvetlenia športovísk, areálov ale aj verejných priestorov obcí. Spätné referencie od užívateľov potvrdzujú tento narastajúci trend nielen v lokalitách južného Slovenska, ale aj na severe, kde je podstatne nižší priemerný počet slnečných dní.

Na všetky dotazy týkajúce sa osvetlenia v interiéroch či exteriéroch so zameraním na LED technológie sa Vám pokúsim dať postačujúcu odpoveď.

Kľudne sa pýtajte napr.:
👉 aký model LED pásika pre aké účely je najvhodnejší,
👉 s akou farbou svetla, s akým výkonom, s akým zdrojom, s akým ovládačom ale aj s akým praktickým zapojením.

Pretože práve zapojenie LED pásikov býva najčastejším kameňom úrazu najmä pri väčších miestnostiach či priestoroch.

Ako neustály propagátor a nadšenec nových, energiu šetriacich technológií, Vám rád odpoviem.
Peter