Prečo LED pásik stále jemne svieti, aj keď je vypnutý?

Zodpovedané
6. júl 2022

Dobrý deň,

používam na chatke 12V LED pásik ako zdroj exteriérového osvetlenia. Nemám tam však zavedenú elektrinu, tak využívam solárny panel so špeciálnym zariadením na nabíjanie trakčnej batérie.

Problém je v tom, že mám LED pásik cez vypínač napojený priamo na póly trakčnej batérie, a aj keď vypínač vypnem, LED-ky stále slabučko svietia.

Viem tento problém nejako odstrániť?

Nie je to silný odber, ktorý môže znehodnocovať batériu?

Prípadne, viete mi odporučiť LED pásik, ktorý by tento problém s neustýlym svietením odstránil?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa všetkého používate vypínač, ktorý ma elektroniku. Zvyčajne sú to rôzne dotykové ovládače. Tieto nie sú určené pre napájanie LED pásikov z batérie, správne fungujú iba so sieťovými zdrojmi s dvojitou izoláciou, pričom zdroj nesmie byť uzemnený.

Takže vo vašom prípade odporúčam použiť klasický mechanický vypínač.

Čo sa týka dopadu na batériu pri slabučkom svietení, nepoznám dĺžku a výkon LED pásika, ale odporúčam riešiť zmenou vypínača.

Výmena LED pásika za iný model neovplyvní problém.

Pekný deň

P.Valigurský
www.ledstar.sk
email: ledstar@ledstar.sk
tel.: 0914 110 400