Aký typ LED pásika na kryt akvária?

Zodpovedané
7. júl 2022

Dobrý deň,

máme akvárium, ale LED pásik, ktorý máme, sa stále odlepuje kvôli vlhkosti.

Existuje lepidlo alebo typ pásikov vhodný aj do vlhkého prostredia?

Ďakujem

Dobrý deň,

každý LED pásik by mal byť nalepený iba na vodivom, odmastenom podklade. Je možné na to použiť hliníkové lišty. Pásik nad akváriom je naviac trvale vystavený nadmernej vlhkosti, ktorá ho čoskoro znehodnotí, aj keď použijete pásik v silikóne.

Spoľahlivo pásik ochránite tak, že ho vlepíte do hliníkovej lišty, ktorú zakryjete krytom a opatríte aj bočnými zákrytkami. Potom lištu s pásikom vložíte do priesvitnej ochrannej bužírky, vygooglite si, napr. "Bužírka tepelná zmršťovacia 25mm".
Takto si odrezaním lišty a odstrihnutím pásika vyrobíte svietidlo na mieru, ktoré odolá vlhkosti a zabezpečí LED pásiku odvod tepla.

Čo sa týka pásikov, existujú aj so špeciálnym farebným spektrom, viď napríklad "LED pásik pre osvetlenie akvárií, 12V".

Pekný deň

P.Valigurský
www.ledstar.sk
email: ledstar@ledstar.sk
tel.: 0914 110 400