Aká autosedačka je najlepšia pre 7 mesačné dieťa, ktorému bude čoskoro malé vajíčko?

Zodpovedané
12. máj 2020

Dobrý deň,

moja dcérka bude mať 7 mesiacov a zatiaľ má vajíčko. Ešte len začína sedieť, váži 8,5 kg.

Kedy je najlepšie kúpiť autosedačku?

Akú nám odporúčate?

Musí byť autosedačka len vzadu?

Moje dieťa je dosť uplakané a zvyknuté na to, že ju mám vpredu pri mne.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pre takéto dieťatko je vhodná autosedačka v kategórii 0 - 18 kg alebo proti/obojsmerná i-size do 105 cm. V podstate ideálne je ale čo najdlhšie zotrvať vo vajíčku, hlavne ak ju chcete mať vpredu. Môže byť aj väčšia autosedačka vpredu ale vpredu väčšinou nebýva Isofix a okrem toho väčšia autosedačka v protismere s veľkou pravdepodobnosťou bude brániť výhľadu do spätného zrkadla (čo však nie je dôvod dávať malé dieťatko do smeru jazdy).

Škoda, že nepíšete, či máte v aute Isofix, poradím pár autosedačiek v kategórii 0 - 18 (alebo i-size, ktoré by boli pre Vás vhodné).

  • Joie Steadi bez Isofixu, -výhoda je, že ak vám nebude zavadzať vo výhľade, môžete ju mať vpredu (ideálne vyskúšajte niekde v obchode dať do auta). Pozor ale na vypnutý airbag spolujazdca. Má priaznivú cenu.

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

  • Joie Spin 360 - isofixová s obstojnými testami. Troška horšie dopadla pri bočnom náraze - nemá pridanú bočnú ochranu.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

  • Joie Spin 360 GT - Isofixová, podobná ako Spin 360, má ale pridanú bočnú ochranu.

Autosedačka Joie Spin 360 GT

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Spin 360 GT je pre deti od narodenia do 18 kg. Je možné ju používať po i proti smeru jazdy. Upevnenie pomocou Isofixu.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Joie i-Spin 360 E

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 E sa od verzie i-Spin 360 odlišuje len tým, že neobsahuje delenú vnútornú vložku. Je teda vhodná až pre samostatne sediace deti.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute