Aká autosedačka je vhodná pre 7 mesačné dieťa s váhou 11 kg?

Zodpovedané
3. máj 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre 7 mesačné dieťa, ktoré ešte nesedí. Váži už 11 kg. Radi by sme išli do autosedačky Joie every stage fx.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka kategórie 0 - 36 kg, tak nie som jej veľký fanúšik. Predstavte si, že by niekto vymyslel univerzálne topánky od veľkosti 20 do veľkosti 40. Nepasovali by ani ročnému dieťaťu s veľkosťou 20, ani 15 ročnému dieťaťu s veľkosťou 40. Asi takto je to s autosedačkou 0 - 36 kg s tým rozdielom, že tu ide o bezpečnosť a o život.

Ak však naďalej trváte na tomto rozpätí, najmenej zlou voľbou je asi práve Joie Every Stage, ale nemá úplne dobré testy. Okrem toho potrebuje na inštaláciu okrem Isofixu aj Top Tether úchyt (https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/) neviem, či ste si toho vedomí a v aute ho máte.

Autosedačka Joie Every Stage

Autosedačka Joie Every Stage je veľmi flexibilná autosedačka vhodná pre deti od narodenia do 36 kg.

Pre 7 mesačné dieťa by som radšej volila kategóriu 0 - 18 kg a po nej (býva to vo veku 3 - 4 rokov) kúpila autosedačku v kategórii 15 - 36 kg, prípadne 9 - 36 kg.

Z 0 - 18 kg v podobnej alebo o niečo vyššej cene ako je Joie Every Stage FX odporúčam tieto:

Autosedačka Joie Every Stage FX

Autosedačka Joie Every Stage FX je schválená od narodenia až do 36kg.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Autosedačka Joie i-Spin 360 E

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 E sa od verzie i-Spin 360 odlišuje len tým, že neobsahuje delenú vnútornú vložku. Je teda vhodná až pre samostatne sediace deti.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Britax Römer Dualfix 2 R

Autosedačka Britax Römer Dualfix 2 R je najviac flexibilnou voľbou pre dieťa od narodenia do 4 rokov (105 cm). Sedačka s možnosťou otočenia o 360 stupňov ponúka rodičom i deťom maximálny komfort. Možno ju inštalovať po i proti smeru jazdy.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute