Aké 3 sedačky sa mi zmestia dozadu do auta?

Zodpovedané
Autosedačky GracoAutosedačky RömerKočíky CybexVýber autosedačky
28. máj 2020

Dobrý deň,

máme 3 deti (5 ročné, 1 a pol ročné, a dvojmesačné). Najstarší má Cybex Pallas m fix, stredný má staršiu sedačku Graco a najmenšia vajíčko Britax a nezmestia sa nám dozadu do auta (volswagen passat )všetci traja.

Momentálne cestujeme tak, že vajíčko máme vpredu a ja sedím medzi dvoma sedačkami vzadu, ale nie je to veľmi pohodlné sedenie. Keď dcéra vyrastie z vajíčka, tak budem musieť dať tri sedačky dozadu.

Aké 3 sedačky sa mi zmestia dozadu do auta?

Rada by som si nechala aspoň tú Cybex.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na túto otázku Vám presnú a jednoznačnú odpoveď nedám. Keď pozerám na internete fotky zadných sedadiel VW Passat vidno, že stredné sedadlo nie je plnohodnotné ale je užšie. Ideál by bol ísť vyskúšať do obchodu, kde majú veľký výber autosedačiek. Predpokladám, že syn má Pallas už bez pultíku (nepíšete koľko má kg). Keď za vám medzi autosedačky nezmestí vajíčko, je možné, že ani protismerka po vajíčku sa vám tam nezmestí.

Vypíšem Vám úzke autosedačky v kategóriách pre Vaše deti a potom ideál ak by ste si vedeli zariadiť ich vyskúšanie priamo do Vášho auta.

Pre 5 ročného (kat. 15-36): BeSafe iZi Flex i-size (šírka 44 cm, s isofixom, možnosť aj bez Iso), Britax Römer Adventure (šírka 44 cm, bez Isofixu), je možné, že ak dobre nakombinujete, bude mu môcť ostať aj tá Cybex...

Pre 1,5 ročnú (predpokladám, že keď pôjde najmladšie z vajíčka už bude mať okolo 2 r): Britax Römer Advansafix IV R (prípadne M ale nemá pridanú bočnú ochranu) alebo Advansafix i-size (kat. 9-36, šírka 44 cm, inštalácia pomocou Isofix + Top Tether - neviem, či TT máte), Britax Römer King II (kat. 9-18, šírka 45 cm, inštalácia pásom auta, čiže by mohla ísť napr. aj do stredu)

Pre najmladšie (kat. 0-18): Joie Steadi (šírka 42,5 cm, bez isofixu), Joie iVenture + základňa iBase Advance (šírka 43 cm, s isofixom), Cybex Sirona M2 i-size + základňa Base M (šírka 44 cm, s isofixom)


S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute