Akú autosedačku odporúčate pre 14 mesačné bábo?

Zodpovedané
30. máj 2020

Dobrý deň,

momentálne máme pre malého vajíčko Cybex Aton 5. Drobec má už 12 kg a mierne mu vytŕča hlavička. Chceli by sme kúpiť novú autosedačk. Väčšinou chodím sama autom a chcem sedačku v smere jazdy, aby som ho videla v zrkadle.

Vedeli by ste mi poradiť?

Mám kúpiť otočnú?

Cena cca 300 eur.

Ďakujem

Dobrý deň,

14 mesačné dieťa určite neodporúčam už dávať do smeru jazdy. Ide o to, že hlavička už pri prudšom brzdení, alebo malom náraze letí veľmi silno dopredu a krčná chrbtica menšieho dieťaťa toto nemusí zvládnuť.
Viac uvidíte vo videu:

Dohľad nad dieťatkom v protismere môžete mať ľahko pomocou dobrého zrkadla (sama som to tak mala a syna do 2,5 roka v protismere). Napr. nám sa osvedčilo zrkadlo od Petite&Mars (obrázok na konci v obrázkoch) ale podobné ponúkajú aj iné značky. Inštaluje sa na hlavovú opierku buď priamo pred dieťa alebo na stredovú (vytiahnutú hore), pomocou neho dieťa vidí aj dopredu aj vy ako šofér v spätnom zrkadle vidíte na dieťa.

Zvážte ten protismer, napíšem Vám možnosti pre obe varianty - obojsmernú aj smernú.

Obojsmer - Joie Spin 360, Joie i-Spin 360 E, Joie i-Venture s bázou Joie i-Base Advance.

Autosedačka Joie Spin 360

Autosedačka Joie Spin 360 uľahčí nastupovanie a vystupovanie malého pasažiera a zároveň umožní cestovanie po i proti smeru jazdy.

Autosedačka Joie i-Spin 360 E

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 E sa od verzie i-Spin 360 odlišuje len tým, že neobsahuje delenú vnútornú vložku. Je teda vhodná až pre samostatne sediace deti.

Joie i-Venture

Popis

Základňa Joie i-Base Advance

Základňa Joie i-Base Advance spĺňa nariadenia i-Size v kombinácii s autosedačkami Joie i-GEMMA alebo Joie i-Anchor Advance. Existuje možnosť uchytenia aj bezpečnostným pásom.

Smer - Britax-Römer Safefix plus

Autosedačka Britax Römer Safefix plus

Autosedačka Britax Römer Safefix plus je testovaná podľa noriem Európskej únie.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute