Akú autosedačku po vajíčku odporúčate pre 10 mesačné dieťa s váhou skoro 8 kg?

Zodpovedané
2. feb 2022

Dobrý deň,

dcérka má 10 mesiacov, 72 cm, 7,8 kg. Už tri mesiace sedí. Auto máme Škoda Octavia III s Isofixom. Vajíčko Besafe Joolz jej je už tesné, ale je dobré.

Chceme kúpiť pokračovaciu sedačku. Po staršej dcérke máme Britax Römer Duo. Mladšiu do nej ešte teraz nechcem dávať. Rada by som ju vozila v protismere aspoň do 15 mesiacov, aj dlhšie.

Aké mám možnosti?

Mám kúpiť väčšie vajíčko, v ktorom sa ešte povozí do 15 - 18 mesiacov a potom ju dať do sedačky po staršej dcére?

Mám kúpiť protismernú sedačku a po čase ju presadiť do sedačky po staršej dcérke?

Mám kúpiť otočnú sedačku, v ktorej bude od teraz do tých 105 cm a starú po dcérke predať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ide o autosedačku Britax Duo Plus, tak tá sa inštaluje do smeru jazdy a je od 9 do 18 kg.

Ja by som zakúpila autosedačku kategórie i-Size do 105 cm. Tam budete dcérku voziť v protismere a ako píšete tú ktorú máte po staršej dcérke by som predala.

Odporúčam napríklad:

Autosedačka Nuna PRYM

Autosedačka Nuna PRYM je ľahko ovládateľná vďaka možnosti natočenia o 360 stupňov a zároveň bezpečná, vďaka použitiu špičkových tlmiacich materiálov. Použitie proti smeru jazdy je pre výšku 40 - 105 cm. Použitie v smere jazdy je pre výšku 76 - 105 cm.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

Autosedačka Joie i-Spin 360

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie i-Spin 360 je sedačka, ktorá sa dá použiť v smere a proti smeru jazdy. Pre použitie proti smeru jazdy - od narodenia až do výšky 105 cm. A pre použitie v smere jazdy od veku 15 mesiacov (min. 76 cm výšky) do výšky 105 cm.

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.