Akú autosedačku pre ročné dieťa s váhou 10 kg?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť autosedačku pre ročné dieťa s váhou 10 kg a výškou 80 cm. Hľadám obojsmernú autosedačku, alebo kľudne len posmernú, aby sa dala polohovať za jazdy. Nemusí mať Isofix, stačí pútanie pásom. Pás nemôže ale zavadzať pri nakladaní dieťaťa do auta. Auto má sikmejšie sedadlá.

Pôvodne som chcela Joie Steadi, ale tá sa musí najprv odpásať a tak dať do ľahu polohy. To môže byť problém, keď dieťa zaspí počas jazdy.

Existuje nejaká autosedačka, ktorá spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Dobrý deň,

na úvod trošku opravím informáciu o Joie Steadi. Táto autosedačka má v protismere len jednu polohu, do ktorej sa sedačka nastaví, pripúta sa pásom auta a následne sa do nej dieťa usadí. Ďalšie 3 polohy, ktoré je možné meniť má v smere jazdy, ale pre ročné dieťa odporúčam jazdu v protismere ešte aspoň 2-3 roky, takže sedačku len v smere jazdy Vám ani neodporučím.

Z obojsmerných môžete pozrieť BeSafe iZi Turn i-Size. Je to polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.

Joie i-Spin 360 - otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg.

Nuna Prym je polohovateľná, otočná autosedačka s nosnosťou do 18,5 kg. Je obojsmerná. Jej plusom sú aj stupačiky na nohy, ak dieťa cestuje v smere jazdy. V balení nájdete aj náhradný poťah.

Z pásových obojsmerných autosedačiek dávam okrem už spomínanej Joie Steadi do pozornosti aj Joie Stages. V smere jazdy má nosnosť do 25 kg, v protismere do 18 kg. Polohovateľná je však tak ako Joie Steadi len v smere jazdy.

Vždy pred kúpou je najlepšie si danú autosedačku vyskúšať priamo s dieťatkom, ako aj skúsiť ju priamo v aute, aby ste mali istotu, že Vám sadne na Váš sklon sedadiel.


S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek