Akú autosedačku s Isofixom v kategórii 0 - 25 kg odporúčate pre 7,5 kg dieťa?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

potrebujem poradiť s výberom autosedačky pre ročné dieťa, ktoré má len 7,5 kg. Autosedačku chcem 0 - 25 kg, s Isofixom, môže byť aj otočná. Cena do 400 eur. A ak sa dá viac značiek - okrem Joie.

Ďakujem

Dobrý deň,

autosedačku s nosnosťou do 25kg, ktorá bude mať upevnenie na Isofix a bude vo Vašom rozpočte, Vám pri dieťatku s takouto váhou neodporučím, tie autosedačky by mu boli príliš veľké, a nebolo by v nich dostatočne chránené.

Ak už potrebujete dieťatko presunúť z vajíčka do sedačky, vyberajte v kategórii 0-18kg, vo Vašom rozpočte môžete pozrieť Graco Turn2Me - otočná, obojsmerná sedačka s nosnosťou do 18kg, protismer možný do 18kg, viacdielna rozoberateľná vložka, možnosť zväčšenia priestoru na nohy

alebo Maxi-Cosi Mica Pro Eco i-Size - polohovateľná, otočná autosedačka s nosnosťou do 18kg. Obojsmerná, s možnosťou protismeru do 18kg, poťah sedačky je vyrobený zo 100% recyklovateľných materiálov, ventilácia ClimaFlow pre vyššie pohodlie dieťatka.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek