Akú sklopnú autosedačku odporúčate pre štvorročnú dcérku, ktorá rada v aute spí?

Zodpovedané
2. apr 2020

Dobrý deň,

hľadám autosedačku pre štvorročnú dcérku s výškou 105 cm a 15 kg. Cestujeme často aj na dlhšie cesty a zvykne si v autosedačke pospať. Momentálne má Britax Römer King II od 0 do 18 kg, ale už ju chcem posunúť synčekovi.

Ktorú by ste nám odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

troška Vás poopravím. Römer King nie je kat. 0-18 takže buď máte Britax Römer KING ll, čo je kat. 9 - 18 kg (teda čisto posmerná sedačka) alebo Britax-Römer Dualfix i-Size, ktorá je kat. 0 - 18 kg.

Autosedačka Britax Römer KING ll

Autosedačka Britax Römer KING je sedačka pre deti od 9 mesiacov do 4 rokov (9 - 18 kg). Má integrovanú bočnú a čelnú ochranu pre bezpečnejšiu jazdu. Viac polôh sklápania zabezpečuje pohodlnú cestu spiacemu dieťaťu. Sedačka bola testovaná spoločnosťou ADAC (ADAC Online 06/2016) s hodnotením "DOBRÉ" a známkou 2,3.

Autosedačka Britax Römer Dualfix i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix i-Size je najviac flexibilnou voľbou pre dieťa od narodenia do 4 rokov (105 cm).

Nepíšete, aký starý je synček ale ak má menej ako 15 mesiacov, do posmernej sedačky nesmie. Ak má viac, aj tak by som radšej pre neho zvážila niečo ešte v protismere, čiže kategória 0 - 18 kg určite.

O význame jazdy v protismere som písala v tejto poradňovej odpovedi: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Ak dcérka rada v aute spí tak máte niekoľko možností (bude ale záležať od toho, či máte v aute Isofix a Top Tether.

To ako ich nájsť a zistiť či ich máte si môžete prečítať napr. tu: https://detivaute.sk/co-je-isofix-a-top-tether/ ).

  • Joie Bold - je kategória 9 - 36 kg, čiže dcérka by mala ešte 5 bodové pásy. Môže ich mať až do 25 kg a príslušnej výšky, potom sa už bude pripútavať pásom auta ako na kategórii 15 - 36 kg. Na jej upevnenie je ale potrebné mať v aute aj Isofix aj Top Tether. Je polohovateľná.
  • Britax-Römer Evolva 1-2-3 SL SICT - kategória 9 - 36 kg, 5-bodový pás do 18 kg. Tam by jej ten 5 bodový ale vydržal relatívne kratšie, možno ešte na polrok - rok, potom už 3 bodový pás. Inštaluje sa Isofixom a pásom auta alebo aj len pásom auta. Polohovanie má riešené 2 polohami, poloha sa ale musí nastavovať ešte pred inštaláciou autosedačky. Nezvykne v nej ale detičkám hlávka padať.
  • Klippan Wego - kategória 15 - 36 kg, polohovateľná, inštaluje sa Isofixom alebo aj bez neho.
  • Cybex Solution M-fix SL, Cybex Solution Z i-Fix a Cybex Solution S i-fix - kategória 15 - 36 kg, polohuje sa len vysunutím na Isofixe, polohuje aj hlavu do záklonu aby nepadala. Inštalácia pomocou Isofix ale môže sa aj bez neho.
  • Maxi-Cosi RodiFix AirProtect - kategória 15 - 36 kg, polohovateľná, na Isofix ale aj dá sa aj bez neho.

Autosedačka Joie Bold

Autosedačka Joie Bold je pre skupiny I, II a III do vozidla inštalovaná uchytením na Isofix, TopTether plus a automobilovým pásom. Vždy je potrebné upevniť všetky tieto 3 spôsoby zároveň.

Britax Römer Evolva 123 SL SICT

Autosedačka Britax Römer Evolva 123 SL SICT ponúka pokročilé bezpečnostné prvky, flexibilitu a prvotriedny vzhľad. Je vhodná od 9 kg do 36 kg. Môže byť nainštalovaná do väčšiny automobilov - so systémom Isofix alebo bez neho.

Autosedačka Klippan Wego

Autosedačka Klippan Wego je Isofixová autosedačka pre deti od 15 - 36 kg (kategória II a III). Klippan je fínskou značkou. Autosedačka sa dá zakúpiť bez Isofixu ako Klippan ES06 v lacnejšom prevedení.

Cybex Solution M-fix SL

Autosedačka Cybex Solution M-fix SL má široký rozsah svojich inovatívnych funkcií pre najvyššie bezpečie a pohodlie. Je vhodná pre deti v kategórii 15 - 36 kg, teda od cca 3 až do 12 rokov.

Autosedačka Cybex Solution Z i-Fix

Autosedačka Cybex Solution Z i-Fix je certifikovaná podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu UN R129/03, ktorý zahŕňa vylepšené postupy pre testovanie bočných nárazov. S 12 pozíciami nastavenia výšky a automatickým nastavením šírky možno hlavové a ramenné protektory jednoducho jednou rukou nastaviť tak, aby zodpovedali veľkosti každého dieťaťa.

Autosedačka Cybex Solution S i-fix

Autosedačka Cybex Solution S i-fix rastie spoločne s dieťaťom od 3 do 12 rokov a prispôsobuje sa jeho meniacim potrebám. Je certifikovaná podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu UN R129/03, ktorého súčasťou je aj testovanie autosedačiek pri bočných nárazoch.

Autosedačka Maxi-Cosi RodiFix AirProtect

Autosedačka Maxi-Cosi RodiFix AirProtect je vhodná pre deti od 3,5 - 12 rokov (15 - 36 kg), od 105 cm. Na pripevnenie autosedačky do automobilu sa používa systém Isofix.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute