Autosedačka bez isofixu pre 5 mesačné dieťa

Zodpovedané
9. jan 2023

Dobrý deň,

mám 5 mesačného chlapčeka a nemôžem ho voziť v aute. Mám krátke pásy, vajíčko nezapnem.

Hľadám autosedačku kde sa dá nejak inak zapnúť pás. Chcem ho nosiť na sedadle spolujazdca, čiže v protismere.

Bolo by dobre, keby bola autosedačka obojstranná, ale nemusí a v dostupnej cene, nemám problém kúpiť aj staršiu z inzerátu.

Ďakujem

Dobrý deň,

pre 5 mesačné dieťa Vám nič iné ako kvalitné a bezpečné vajíčko neodporučím. Kým dieťatko samé nesedí aspoň dva mesiace a nemá dostatočne spevnený chrbátik, je použitie autosedačky naozaj nežiaduce, neposkytne dieťatku dostatočnú oporu ani ochranu, a má nepriaznivý vplyv na vývoj chrbtice.

Odporúčam pozrieť tento návod, ako pripútať vajíčko aj v aute s kratším bezpečnostným pásom.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek