Autosedačka do auta so šikmým sklonom sedadiel

Zodpovedané
17. sep 2022

Dobrý deň,

hľadám pre syna pokračujúcu sedačku po vajíčku. Má 8m, 9,5kg, sedí už sám a vo vajíčku sa mu veru vôbec už nepáči. Meria 72cm. Auto máme s koženými a šikmými sedačkami vzadu - Mercedes GLE, a tiež Infinity SUV. Chceme určite otáčaciu sedačku, keďže malý je ťažký.

Prosím Vás, poradíte nám 1-2 varianty, ktoré sú vhodné a prišli by sme ich k Vám vyskúšať a vziať? Rozpočet ideálne do tých cca 450eur.

Ďakujem

Dobrý deň,

okrem spomínanej Joie i-Spin 360, ktorá pekne sadne aj na šikmé sedadlá, môžem do Vami uvedených áut odporučiť ešte dve autosedačky, ale tie sú už mimo rozpočet:

  • BeSafe iZi Turn i-Size je polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix, využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.

  • Nuna Todl Next je otočná autosedačka s nosnosťou do 19kg, kvalitným poťahom, s vložkou z merino vlny. V aute sa upevňuje na systém Isofix, je možné ju používať v oboch smeroch. K tejto sedačke je však potrebné kúpiť základňu Nuna Base Next, nie je jej súčasťou.

Obe tieto autosedačky veľmi dobre vyrovnajú sklon aj naozaj šikmých sedadiel a sú veľmi dobre vložkovo riešené, takže pekne sadnú aj synčekovi, nakoľko je naozaj ešte dosť drobný.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek