Autosedačka pre 10 mesačného chlapčeka

Zodpovedané
5. aug 2022

Dobrý deň,

chcem vás poprosit o radu ohľadom autosedacky. Syn 9,5m, sedí sám, takmer 10kg, výšku presne neviem, ale nosí veľkosť 80/86. Momentálne mame vajíčko cybex Aton M, s ktorým sme veľmi spokojní. Chcem ho v ňom udržať najdlhšie ako sa bude dať, no začíname mať trošku problém, že sa v ňom jeduje, lebo chce vidieť 🙈
Začali sme teda pomaly pokukovať po autosedačkách - ktoré by boli vhodné, nech ju máme aspoň k dispozícii doma 😊

Ďakujem krásne

Dobrý deň,

neviem, aký máte rozpočet, ani do akého auta sedačka pôjde, takže uvediem pár príkladov, ktoré sadnú do každého auta v rôznych cenových reláciach.

Z obojsmerných autosedačiek môžete pozrieť:

  • BeSafe iZi Turn i-Size - polohovateľná a otočná sedačka s pripojením na Isofix s unikátnou základňou, ktorá v každom automobile vyrovná sklon sedadiel. Viacdielna vložka poskytne variabilitu pri správnom usadení dieťatka. Sedačka je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť 18 kg.


  • Joie i-Spin 360 - otočná sedačka s pripojením na Isofix a nastavením do 6 polôh. Je využiteľná v oboch smeroch, nosnosť má do 19 kg.


  • Joie i-Spin Grow - výborná voľba, ak máte v aute Top Tether. Jedná sa o kvalitnú obojsmernú sedačku, otočnú, s pripojením na systém Isofix aj Top tether súčasne. Sedačka je čisto protismerná až do minimálnej výšky dieťaťa 100 cm (alebo maximálnej váhy 18,5kg), následne sa ešte dá využiť v smere jazdy až do 25 kg.


Obojsmerné autosedačky ponúkajú protismer max. do 19kg (v závislosti od modelu a značky). Ak by ste chceli voziť dieťa v protismere dlhšie obdobie, je potrebné zamerať sa na autosedačky, ktoré sa v aute pripevňujú bezpečnostným pásom auta a ponúkajú možnosť vozenia v protismere až do 36kg.

Jednou z takýchto autosedačiek je aj Novinka od firmy BeSafe, BeSafe Stretch, je čisto protismerná autosedačka s nosnosťou až do 36kg, do výšky 125cm. Medzi jej výhody patrí možnosť pripevnenia v aute bez Isofixu aj v aute s Isofixom (bezpečnostným pásom auta), nastaviteľný priestor na nohy, polohovanie, viacdielna zmenšovacia vložka, a samozrejme v neposlednom rade úspešný Plus Test (extrémne náročný švédsky test autosedačiek). Zapínanie 5 bodovými integrovanými pásmi poskytuje po celú dobu nosnosti.

Medzi ďalšie čisto protismerné sedačky patrí Avionaut Sky. Je to bezpečná, protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, v aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, je vhodná aj na šikmé sedadlá. Jej prednosťou je 5 bodové zapínanie dieťaťa až do 25kg, viac priestoru na nohy než obojsmerné sedačky, ako aj úspešný Plus test. Je veľmi dobre vložkovo riešená. Lepšiu stabilitu zaisťuje oporná noha,

či Axkid Minikid - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky 125cm. Jej súčasťou je oporná noha s 5 polohami, vďaka ktorej sa dá v aute nastaviť optimálny sklon. Pri veľmi šikmých sedadlách je možnosť dokúpenia Axkid klinu. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test a 5 bodové integrované pásy do 25kg. Nie je vhodná do menších áut, pretože zaberie viac miesta na hĺbku (na úkor sedadla pred sebou).


S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek