Autosedačka pre 4 ročné dieťa

Zodpovedané
9. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som poradiť, akú autosedačku vybrať pre synčeka, ktorý má 15 kíl a 105 cm. Teraz máme Joie SPIN 360 s isofixom.

Podmienky:
Musí mať isofix (najlepšie dualfix)!
Jednu potrebujeme na šikmé sedačky, v druhom aute nie sú so sklonom.
Chcela by som, aby bolo dieťa pripútané 5 bodovým pásmi, tak ako doteraz (ak je to možné pri väčšom dieťati).
Výhoda by bola, ak by sa dala dať pri spánku dieťaťa do mierneho sklonu.
Hľadáme niečo na štýl autosedačkay ako máme teraz, len pre väčšie dieťa.
Cena najlepšie do cca 200 až 250 eur za kus.

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem, čo presne myslíte tým, že autosedačka musí mať duialfix. Takéto označenie nepoznám, Dualfix je konkrétny model autosedačky značky Britax Römer.

Ak máte v aute Isofix aj Top tether, odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Jej výhodou je pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix. Súčasťou je aj držiak na nápoje.
Táto autosedačka, napriek tomu, že je v kat. 9-36kg, však nie je posledná, budete po nej ešte potrebovať autosedačku z kat. 15-36kg.

Ak v aute Top Tether nemáte, môžete pozrieť aj Joie Every Stage. Pútanie 5 bodovými integrovanými pásmi je možné do 18kg, následne sa dieťa púta pásom auta. Samotná autosedačka sa v aute upevňuje bezpečnostným pásom auta, je možné ju nastaviť do 4 polôh, samotné nastavenie polohy sa uskutočňuje ešte pred pripevnením sedačky do auta. Keď dieťa vyrastie z Joie Every Stage, je potrebné ešte kúpiť autosedačku z kat. 15-36kg.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek